محیط اینستاگرام

 

اگر قواعد بازی را ندانید نمی‌توانید بازی کنید!

 

در دو مقاله قبل در مورد 12 چرایی برتری اینستاگرام نسبت به سایر پلتفرم‌های اجتماعی صحبت کردیم و نکات مهمی را در این زمینه باهم مرور کردیم که می‌توانید مطالعه کنید.

در این مقاله قصد داریم در مورد محیط اینستاگرام و قواعد بازی در اینستاگرام صحبت کنیم. چون اگر این قواعد راندانید نمی‌توانید بازی کنید!

باید دقیقاً متوجه باشید زمانی که پای محیط اینستاگرام در میان است، دقیقاً با چه چیزی روبرو هستید!
در غیر این صورت وقت زیادی را برای یادگرفتن استراتژی‌های بدون نتیجه مؤثر، تلف خواهید کرد. بیاید باهم شیوه کار اینستاگرام را یاد بگیریم.

 

1. اینستاگرام 99/9 درصد موبایلی ست

 

اکثر قریب به‌اتفاق کاربران اینستاگرام از طریق وسایل الکترونیکی قابل‌حمل به این برنامه دسترسی دارند.
استفاده از این برنامه درگوشی خیلی راحت‌تر است تا روی دسکتاپ کامپیوتر و این وضعیت به این زودی‌ها، عوض نخواهد شد. هر کاری که می‌کنید، باید با در نظر گرفتن شیوه‌ی دیده شدن و درک کردن آن روی یکی از وسایل الکترونیکی قابل‌حمل صورت بگیرد.

و این نکته را بدانید که هیچ‌وقت فکر نکنید آنچه شما می‌بینید همان چیزی است که بقیه می‌بینند .
اصلاحات و تغییراتی که به وجود میاورید حتماً روی اپلیکیشن موبایل ببینید تا مطمئن شوید چگونه به نظر می‌رسند.

این برنامه با بقیه برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی کاملاً فرق دارد؛ چون در آن‌ها تعامل به‌صورت یکنواخت بین چندین پلتفرم و وسیله‌ی الکترونیکی منتشر می‌شود.
این قضیه برای هر نوشته تبلیغاتی که در اینستاگرام می‌بینید، صدق می‌کند.
با فضای محدودی که اینستاگرام دارد، نوشته‌های بلند فروش در آن جایی ندارد.
چرا؟ چون فضا و زمان خیلی کمی برای فهمیده شدن پیامتان دارید.

اگر بخواهیم با زاویه دیگر به این موضوع نگاه کنیم:

مردم به موبایل‌هایشان معتاد هستند و سخت می‌توانند آن هارا زمین بگذارند و فالوور ها و مشتریانتان منتظرند تا با محتوای اینستاگرامی جذاب تعامل کنند.
آن‌ها خیلی زود، همه‌ی پست‌های روی نیوز فیدهای شان را بالا و پایین و باز می‌کنند.
بنابراین جلب‌توجه فوری آن‌ها و انتقال ارزش به آن‌ها درست در لحظه‌ای که پست اینستاگرامی تان را می‌بینند، حیاتی ست.

 

و مجبور نیستید در مورد یک درصد از افرادی که از اینستاگرام روی کامپیوترهایشان استفاده می‌کنند،نگران باشید؛ چون این روزها، تقریباً همه، کل وقتشان را صرف موبایل‌های شان می‌کنند.

 

نکته دیگر این‌که هر چیزی که روی وب‌سایت یا قیف فروش شماست، با فرض این‌که یکی از این هارا در اختیار داشته باشید باید برای استفاده موبایل، کاملاً بهینه و برای دیدن آسان روی تلفن تنظیم شود. اگروبسایت برای موبایل بهینه نشود، از همان اول پولتان را دور ریخته‌اید.

 

2. بسیار بصری؛ مهم‌ترین جنبه اینستاگرام

 

 

هر عکسی که پست می‌کنید باید باکیفیت باشد و اما و اگری نداشته باشد. در این روزگار، حداقل انتظار مردم این است که عکس‌ها شفاف و واضح باشند.

با استاندارد که از همیشه بالاتر هستند، اگر از این قاعده‌ی مهم پیروی نکیند، خیلی زود از قافله عقب خواهید ماند.

طبیعتاً انسان‌ها موجوداتی به‌شدت بصری هستند . ما اطلاعات بصری را خیلی سریع‌تر از بقیه‌ی انواع اطلاعات پردازش می‌کنیم و اغلب اطلاعات پردازش‌شده از طریق مغز ما بصری هستند.

و پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که ما تصاویر زنده را خیلی بهتر از هر چیز دیگری به یاد می‌سپاریم. و اینستاگرام از این اصل زیست‌شناختی، نهایت استفاده را برده است.

نتیجه روشن است : شما باید محتوایی کاملاً بصری تولید کنید . پست‌های اینستاگرامی تان باید واضح و خوش‌طرح باشند. کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند تصادفاً چیزهایی را کنار هم ردیف کنند و به آن محتوا بگویند همان‌هایی هستند که خیلی زود از پا در می‌آیند و کارشان به ورشکستگی می‌کشد.

 

3. اجتماعات بزرگ همین حالا هم در اینسناگرام حضور دارند

 

 

هر چند شما گروه و اجتماع خودتان را درست خواهید کرد، باید بدانید که گروه‌های خیلی بزرگی از مردم در اینستاگرام ، تقریباً در هر جایگاه و موضوعی، وجود دارند.

شما باید دقیقاً جایگاهی را که می‌خواهید، مشخص کنید و شیوه دسترسی پیدا کردن به آن هارا بفهمید.
اگر می‌خواهید ترافیک بالایی به صفحه‌ی اینستاگرام تون بکشانید و سطح فالوور های تان را هر چه زودتر توسعه دهید، درک این نکته مهم است.

پلتفرم اینستاگرام به طرز خنده‌داری ساده است . حالا که میدانید در این پلتفرم حیرت‌انگیز باید انتظار چه چیزی را داشته باشید ، منتظر مقاله‌های بعدی ما باشید!!!

موفق و پیروز باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید