برخی از اصطلاحات مهم اینستاگرامی که باید بدانید !

اصطلاحات مهم اینستاگرامی که باید بدانید !

 

در مقاله قبل در مورد سه مدل رایج اکانت در اینستاگرام توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم یک سری اصطلاحات مهم اینستاگرامی و باهم مرور کنیم.

 

در اینجا چند اصطلاح وجود دارد که به شما کمک می‌کند یک اینستاگرامر آماده‌تر باشید

AMA – اصطلاح “از من سؤال کن/ از من بپرس” از اصطلاحاتی برای توصیف یک رویکرد پرسش و پاسخ استفاده می‌شود که عموماً به سمت یک متخصص در یک زمینه خاص هدایت می‌شود.

کپشن – این متنِ همراه پست شما خواهد بود. که می‌تواند شامل: ایموجی ها ، هشتگ ها ، نمادها و تگ‌ها باشد. کپشن می‌تواند حداکثر 2200 کاراکتر داشته باشد اما فقط 240 کاراکتر اولیه نشان داده می‌شوند.

دایرکت-  همچنین با عنوان “DM” نیز شناخته می‌شود ، صندوق ورودی یک پیج اینستاگرام است که کاربران می‌توانند به‌صورت خصوصی یا گروهی باهم در ارتباط باشند.

 


تعامل –  تعداد لایکها ، کامنتها و بازدید دریافت شده در یک پست.

نرخ تعامل-  تعداد لایکها / کامنت هایی که در یک پست دریافت می‌کنید تقسیم‌بر میزان reach به پست است.

رشد فالوور –  تغییر در تعداد فالوور های شما.

 

 

فالوور روح – فالوور های پیج شما که هیچ تعاملی با پیج شما ندارند. این کاربران مفید نیستند زیرا ممکن است افراد واقعی با حساب‌های واقعی باشند اما لایک / کامنت/ ذخیره / اشتراک و…(تعامل ) موقع دیدن پست های شما انجام نمی‌دهند.

 

 

هشتگ – این کلمه یا عبارت است که با استفاده از (#)شروع می شود و برای دسته‌بندی محتواها استفاده می‌شود.هشتگ یک‌راه عالی برای دستیابی به مخاطبان بزرگ‌تر است که به دنبال پیدا کردن محتوای موردنظرشان هستند.مثال : #عشق #خانه و…

 

Impressions-  تعداد دفعاتی که محتوای شما دیده‌شده است.
Media Mix- تعداد دفعاتی که در هر نوع رسانه (فیلم ، عکس) در پست‌ها استفاده می‌شود.
Newsfeed- این‌جایی است که شما می‌توانید مجموعه‌ای از همه پست‌ها را از پیج هایی که دنبال می‌کنید پیدا کنید. اکنون با به‌روزرسانی‌های اخیر می‌توانید تبلیغات و همچنین محتوای موردعلاقه خود را پیدا کنید.

Reach- تعداد کاربران غیرتکراری که محتوای شمارا دیده‌اند.
tag – در پستی که به اشتراک می‌گذارید ، شخص یا چیز دیگری را مشخص کنید. به طور مثال دوستانی که در پست شما همراهتان هستند را می‌توانید تگ کنید.

UGC – این مخفف عبارت “محتوای تولیدشده توسط کاربر” است ، و شامل توانایی استفاده از پست‌ها / محتوایی است که کاربران برای کمک به تبلیغات یک محصول یا برند ایجاد کرده‌اند.

 

Viral( ویروسی) – این می‌تواند یک تصویر ، ویدئو باشد که به‌سرعت در اینترنت پخش می شود.

 

اشتراک پذیر: یک تصویر یا ویدئوی باکیفیت که به‌سرعت پخش می‌شود یا اصطلاحاً ویروسی می‌شوند.

 

امیدوارم این مقاله آموزشی براتون مفید بوده باشه . موفق و پیروز باشید

یک نظر

  • 9124808987 گفت:

    خیلی عالی و کاربردی هستند

  • دیدگاهتان را بنویسید